Mecz Cracovia Krakow - Radomiak Radom dnia 2024-02-10 14:00 na obiekcie Stadion Cracovii im. Józefa Piłsudskiego - 6-0

W minioną środę na Stadionie Cracovii im. Józefa Piłsudskiego odbył się mecz 20. kolejki Ekstraklasy pomiędzy Cracovią Kraków a Radomiakiem Radom. Drużyna gospodarzy okazała się zdecydowanie lepsza, zwyciężając 6-0. Już po pierwszej połowie Cracovia prowadziła 3-0, co zapowiadało dominację na boisku przez całe spotkanie. Czytelników z pewnością zainteresują szczegóły tej widowiskowej konfrontacji.

Ekstraklasa: Klęska Radomiaka Radom na Stadionie Cracovii

W meczu 20. kolejki Ekstraklasy na Stadionie Cracovii im. Józefa Piłsudskiego doszło do starcia pomiędzy miejscową Cracovią Krakow a gośćmi z Radomiaka Radom. Spotkanie, które odbyło się 10 lutego o godzinie 14:00, zakończyło się okazałym zwycięstwem gospodarzy 6-0.

Od samego początku gospodarze narzucili swoje warunki. Już w 8. minucie Paweł Jaroszyński zdobył pierwszego gola, otwierając wynik na korzyść Cracovii. Druga bramka padła po strzale B. Källmana, który wykorzystał podanie od P. Makucha w 18. minucie. Do przerwy Cracovia prowadziła 3-0 po trafieniu D. Abramowicza w 32. minucie.

Po zmianie stron gospodarze nie zwalniali tempa. P. Makuch zwiększył przewagę w 62. minucie po asyście P. Jaroszyńskiego. Kolejne bramki zdobywali J. Atanasov w 65. minucie po podaniu B. Källmana oraz ponownie P. Jaroszyński w doliczonym czasie gry, ustalając wynik meczu na 6-0.

Cracovia była zdecydowanie aktywniejsza, co potwierdzają również żółte kartki przyznane jej zawodnikom: Virgil Ghiță w 34. minucie, Andreasowi Skovgaardowi w 80. minucie oraz Janiemu Atanasovowi w 84. minucie. Natomiast w drużynie gości Luizão obejrzał żółtą kartkę już w -5. minucie gry, a Christos Donis został ukarany w 57. minucie.

Mecz nie obył się bez emocji, co potwierdzają dwie czerwone kartki. Za Radomiaka Radom już w 2. minucie z boiska został usunięty Leonardo Rocha, a w 86. minucie Michał Kaput również musiał opuścić plac gry.

Po tym spotkaniu Cracovia Krakow zmierzy się kolejno z Zaglebie Lubin, Piastem Gliwice i Wartą Poznań, natomiast Radomiak Radom będzie próbował odbudować swoją formę w meczach z Pogonią Szczecin, Wartą Poznań i Stalą Mielec.