Spotkanie Widzew Łódź - Radomiak Radom zakończone wynikiem 0-3 na stadionie Stadion Miejski Widzewa Łódź

W dniu 2 grudnia 2023 roku na stadionie Miejskim Widzewa Łódź odbył się mecz piłkarski pomiędzy drużynami Widzewa Łódź i Radomiaka Radom. Spotkanie było częścią 17. kolejki Ekstraklasy. Radomiak Radom zdominował to starcie, pokonując gospodarzy 3:0, zdobywając oba gole w pierwszej połowie.

Relacja z meczu

Atmosfera na stadionie była niesamowita, kibice obu drużyn stworzyli niesamowitą wrzawę, dopingując swoje zespoły do ostatnich możliwości. Zarówno Widzew Łódź jak i Radomiak Radom wyszły na murawę zdecydowane, by zdobyć trzy punkty.

Po pierwszych minutach gry, gra toczyła się głównie w środkowej części boiska. Obie drużyny starały się przejąć inicjatywę, jednak to goście z Radomiaka zdołali otworzyć wynik meczu. W 38 minucie Lisandro Semedo pokazał klasę i ustawił wynik na 0-1 na korzyść Radomiaka Radom, zdobywając bramkę z asystą Pedro Henrique.

Gospodarze starali się szybko odrobić straty, ale to goście znów zaskoczyli. W ostatnich chwilach pierwszej połowy, Edi Semedo podwyższył prowadzenie dla Radomiaka, ustalając wynik na 0-2, tym razem również przy asyście Pedro Henrique.

Po przerwie Widzew Łódź ruszył do ataku, próbując odmienić losy meczu. Niestety, ich wysiłki nie przyniosły spodziewanych rezultatów, a to Radomiak Radom zwiększył przewagę. W 74 minucie R. Wolski strzelił trzecią bramkę dla gości, zapewniając im zwycięstwo 0-3.

Mecz nie obył się bez emocji, co potwierdzają żółte kartki dla obu drużyn. Mateusz Żyro otrzymał kartkę w barwach gospodarzy, a Lisandro Semedo został ukarany w zespole gości.

Wynik końcowy 0-3 na korzyść Radomiaka Radom nie pozostawił wątpliwości co do dominacji tej drużyny w tym meczu. Niestety, dla Widzewa Łódź to kolejna porażka, która z całą pewnością da im do myślenia przed kolejnymi spotkaniami w lidze.

Następne mecze dla Widzewa Łódź to starcia z drużynami Stal Mielec, Puszcza Niepołomice oraz Pogon Szczecin. Radomiak Radom zmierzy się z Górnikiem Zabrze, Lechem Poznań oraz Rotherham.