Spotkanie Zaglebie Lubin - Radomiak Radom, wynik 2-3

W emocjonującym starciu w ramach 13. kolejki Ekstraklasy drużyna Zagłębia Lubin podejmowała na swoim stadionie Radomiaka Radom. Mecz, który odbył się 29 października 2023 roku o godzinie 11:30, dostarczył kibicom wiele niezapomnianych chwil. Od samego początku spotkania goście objęli prowadzenie, a wynik na przerwę wynosił 0-2 na korzyść Radomiaka. W drugiej połowie gospodarze zdołali zmniejszyć straty, jednak ostateczny rezultat to 2-3 dla drużyny z Radomia.

Ekstraklasa: Zagłębie Lubin vs. Radomiak Radom - Relacja

W niedzielne przedpołudnie na stadionie Zagłębia Lubin odbył się mecz 13. kolejki Ekstraklasy pomiędzy miejscowym Zagłębiem Lubin a zespołem Radomiaka Radom. Ten starcie obfitowało w emocje, zakończyło się wynikiem 2-3 na korzyść gości.

Początek meczu

Rozpoczęcie spotkania nie mogło być bardziej spektakularne. Już w pierwszej minucie Edi Semedo, napastnik Radomiaka, wpisał się na listę strzelców. Znakomity strzał z dystansu bezlitośnie zaskoczył bramkarza gospodarzy, a piłka wpadła do siatki, zapewniając Radomiakowi prowadzenie 0-1. Asystentem przy tym trafieniu był Pedro Henrique. Po tym szybkim golu na murawie zapanował niepokój wśród zawodników Zagłębia.

Radomiak kontynuował swoją dominację na boisku, a w 15. minucie to Pedro Henrique wpisał się na listę strzelców. Piłkarz ten, korzystając z zamieszania w polu karnym, precyzyjnym strzałem podwyższył prowadzenie dla swojej drużyny na 0-2. Zagłębie nie radziło sobie z szybkimi akcjami przeciwnika, a ich defensywa wydawała się być kompletnie rozbita.

Reakcja gospodarzy

W drugiej połowie Zagłębie wreszcie zaczęło budzić się do życia. W 72. minucie Damian Dąbrowski, skuteczny napastnik gospodarzy, zdobył bramkę kontaktową. Zespołowi udało się przeprowadzić zgrane akcje, dzięki czemu piłka znalazła się w siatce Radomiaka, zmniejszając wynik do 1-2. Asystę przy tym trafieniu zaliczył Kacper Chodyna.

W 77. minucie Zagłębie Lubin niezwykle emocjonująco doprowadziło do wyrównania. Mateusz Wdowiak pięknym uderzeniem głową skierował piłkę do bramki, a wynik meczu to już 2-2. Tym razem asystował mu Bartosz Kopacz, który wyczuł idealną sytuację do podania.

Decydująca bramka

Wkrótce po wyrównaniu, w 78. minucie, Edi Semedo ponownie wpisał się na listę strzelców, tym razem decydującym trafieniem. Pomocnik Radomiaka, Christos Donis, asystując Semedo, zaserwował mu idealne podanie, a ten pewnym strzałem ustalił wynik meczu na 2-3 dla drużyny gości. Zagłębie Lubin próbowało odrobić straty, ale nie zdołało już zmienić rezultatu.

Sytuacja na boisku

Podczas meczu arbiter Marcin Szczerbowicz ukarał zawodników obu drużyn żółtymi kartkami. W barwach Zagłębia Lubin na kartkę żółtą narażeni byli Bartłomiej Kłudka (51') oraz Marko Poletanović (68'), natomiast zawodnicy Radomiaka Radom, Mike Cestor (24'), Michał Kaput (36') i Christos Donis (89'), również zostali upomniani przez sędziego.

Podsumowanie

Mecz pomiędzy Zagłębiem Lubin a Radomiakiem Radom obfitował w emocje i niezapomniane momenty. Szybkie gole na początku spotkania sprawiły, że fani byli niezwykle zaskoczeni. Zagłębie Lubin próbowało odrabiać straty i zdołało nawet doprowadzić do remisu, ale ostatecznie to Radomiak był lepszy i wygrał 2-3. Obie drużyny zaprezentowały widowiskową grę, a liczne asysty i kartki wprowadziły dodatkowe emocje na boisku. Tym razem to szczęście uśmiechnęło się do Radomiaka Radom, który wyjechał z Lubina z cennymi trzema punktami.